CFR-25JT-52-10R
DigiKeys produktnummer
13-CFR-25JT-52-10RCT-ND - Remsbit (CT)
13-CFR-25JT-52-10RTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFR-25JT-52-10R
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CFR-25JT-52-10R Modeller
Temperaturkoefficient
-500/+350ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,248" (2,40 x 6,30mm)