CFR-25JR-52-200R
DigiKeys produktnummer
13-CFR-25JR-52-200RTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CFR-25JR-52-200RCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFR-25JR-52-200R
Beskrivning
RES 200 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
200 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CFR-25JR-52-200R Modeller
Temperaturkoefficient
-500/+350ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,248" (2,40 x 6,30mm)