CFR-25JB-52-470R
DigiKeys produktnummer
470QBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFR-25JB-52-470R
Beskrivning
RES 470 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
470 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CFR-25JB-52-470R Modeller
Temperaturkoefficient
-500/+350ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,248" (2,40 x 6,30mm)