CC1812KKX7RYBB474
DigiKeys produktnummer
311-3409-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3409-1-ND - Remsbit (CT)
311-3409-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1812KKX7RYBB474
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC1812KKX7RYBB474 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)