CC1210MKX5R8BB475
DigiKeys produktnummer
311-3537-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3537-1-ND - Remsbit (CT)
311-3537-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1210MKX5R8BB475
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC1210MKX5R8BB475 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,083" (2,10mm)