CC1210JKX7R0BB104
DigiKeys produktnummer
311-4516-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-4516-1-ND - Remsbit (CT)
311-4516-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1210JKX7R0BB104
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC1210JKX7R0BB104 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)