CC1206KRX7R9BB473
DigiKeys produktnummer
311-1178-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1178-1-ND - Remsbit (CT)
311-1178-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1206KRX7R9BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CC1206KRX7R9BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)