CC1206KRX7R0BB563
DigiKeys produktnummer
13-CC1206KRX7R0BB563TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC1206KRX7R0BB563CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC1206KRX7R0BB563DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1206KRX7R0BB563
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.056 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CC1206KRX7R0BB563 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)