CC1206KKX7RZBB153
DigiKeys produktnummer
311-1980-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1980-1-ND - Remsbit (CT)
311-1980-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1206KKX7RZBB153
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
CC1206KKX7RZBB153 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)