CC1206FRNPO9BN102
DigiKeys produktnummer
311-1911-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1911-1-ND - Remsbit (CT)
311-1911-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1206FRNPO9BN102
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V C0G/NPO 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC1206FRNPO9BN102 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)