CC1206FPNPO9BN271 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 4 157
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 3 880
Datablad
Direkt
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
270 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
CC1206FPNPO9BN271
DigiKeys produktnummer
13-CC1206FPNPO9BN271TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC1206FPNPO9BN271
Beskrivning
CAP CER 270PF 50V C0G/NPO 1206
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC1206FPNPO9BN271 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)