CC0805ZRY5V7BB225
DigiKeys produktnummer
311-1463-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1463-1-ND - Remsbit (CT)
311-1463-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805ZRY5V7BB225
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF -20%, +80% 16V Keramiska kondensatorer Y5V (F) 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805ZRY5V7BB225 Modeller
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
-20%, +80%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)