CC0805MRX5R6BB106
DigiKeys produktnummer
311-3437-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3437-1-ND - Remsbit (CT)
311-3437-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805MRX5R6BB106
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0805MRX5R6BB106 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)