CC0805MKX5R8BB475
DigiKeys produktnummer
311-1904-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1904-1-ND - Remsbit (CT)
311-1904-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805MKX5R8BB475
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805MKX5R8BB475 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)