CC0805MKX5R6BB106
DigiKeys produktnummer
311-1898-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1898-1-ND - Remsbit (CT)
311-1898-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805MKX5R6BB106
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805MKX5R6BB106 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)