CC0805KRX7RBBB102
DigiKeys produktnummer
311-3592-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3592-1-ND - Remsbit (CT)
311-3592-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805KRX7RBBB102
Beskrivning
CAP CER 1000PF 500V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0805KRX7RBBB102 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)