CC0805KRX7RABB472
DigiKeys produktnummer
311-4336-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-4336-1-ND - Remsbit (CT)
311-4336-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805KRX7RABB472
Beskrivning
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805KRX7RABB472 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)