CC0805KRX7R0BB272
DigiKeys produktnummer
311-4306-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-4306-1-ND - Remsbit (CT)
311-4306-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805KRX7R0BB272
Beskrivning
CAP CER 2700PF 100V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
2700 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805KRX7R0BB272 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)