CC0805KRX7R0BB183
DigiKeys produktnummer
311-4304-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-4304-1-ND - Remsbit (CT)
311-4304-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805KRX7R0BB183
Beskrivning
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.018 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805KRX7R0BB183 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)