CC0805KRX7R0BB183 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CC0805KRX7R0BB183 |
Beskrivning | CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.018 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CC0805KRX7R0BB183 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper Högspänning |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,057" (1,45mm) |