CC0805KKX7R8BB225
DigiKeys produktnummer
311-1884-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1884-1-ND - Remsbit (CT)
311-1884-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805KKX7R8BB225
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CC0805KKX7R8BB225 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)