CC0805KFX5R6BB475 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 28 032
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
KYOCERA AVX
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0805KFX5R6BB475
DigiKeys produktnummer
13-CC0805KFX5R6BB475TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805KFX5R6BB475
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC0805KFX5R6BB475 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)