CC0805FRNPO9BN122
DigiKeys produktnummer
311-4164-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-4164-1-ND - Remsbit (CT)
311-4164-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0805FRNPO9BN122
Beskrivning
CAP CER 1200PF 50V C0G/NPO 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1200 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0805FRNPO9BN122 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)