CC0603ZRY5V7BB473 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
YAGEO
I lager: 6 350
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
KEMET
KYOCERA AVX
Parametrisk ekvivalent
KEMET
0.047 µF -20%, +80% 16V Keramiska kondensatorer Y5V (F) 0603 (metrisk 1608)
CC0603ZRY5V7BB473
DigiKeys produktnummer
CC0603ZRY5V7BB473-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603ZRY5V7BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC0603ZRY5V7BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
-20%, +80%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)