CC0603KRX7R9BB474
DigiKeys produktnummer
13-CC0603KRX7R9BB474TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0603KRX7R9BB474CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0603KRX7R9BB474DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KRX7R9BB474
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX7R9BB474 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)