CC0603KRX7R9BB473
DigiKeys produktnummer
311-1427-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1427-1-ND - Remsbit (CT)
311-1427-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KRX7R9BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX7R9BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)