CC0603KRX7R0BB123
DigiKeys produktnummer
13-CC0603KRX7R0BB123TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0603KRX7R0BB123CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0603KRX7R0BB123DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KRX7R0BB123
Beskrivning
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.012 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX7R0BB123 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)