CC0603KRX5R6BB475
DigiKeys produktnummer
311-1455-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1455-1-ND - Remsbit (CT)
311-1455-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KRX5R6BB475
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX5R6BB475 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)