CC0603KPX7R9BB473 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CC0603KPX7R9BB473 |
Beskrivning | CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CC0603KPX7R9BB473 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |