CC0603FRNPO9BN120 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CC0603FRNPO9BN120 |
Beskrivning | CAP CER 12PF 50V C0G/NPO 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 12 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CC0603FRNPO9BN120 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans ±1% | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |