CC0603FRNPO0BN620
DigiKeys produktnummer
13-CC0603FRNPO0BN620TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0603FRNPO0BN620CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0603FRNPO0BN620DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603FRNPO0BN620
Beskrivning
CAP CER 62PF 100V C0G/NPO 0603
Detaljerad beskrivning
62 pF ±1% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CC0603FRNPO0BN620 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)