CC0402MRX5R6BB475
DigiKeys produktnummer
311-1734-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1734-1-ND - Remsbit (CT)
311-1734-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402MRX5R6BB475
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402MRX5R6BB475 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)