CC0402MRX5R5BB225
DigiKeys produktnummer
311-1442-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1442-1-ND - Remsbit (CT)
311-1442-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402MRX5R5BB225
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402MRX5R5BB225 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)