CC0402MRX5R4BB225
DigiKeys produktnummer
311-3478-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3478-1-ND - Remsbit (CT)
311-3478-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402MRX5R4BB225
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 4V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 4V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402MRX5R4BB225 Modeller
Kategori
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)