CC0402MRX5R4BB225 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CC0402MRX5R4BB225 |
Beskrivning | CAP CER 2.2UF 4V X5R 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.2 µF ±20% 4V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CC0402MRX5R4BB225 Modeller |
Kategori | Spänning - märkt |
Tillv. | Temperaturkoefficient |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |