CC0402KRX7R9BB562
DigiKeys produktnummer
311-3816-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3816-1-ND - Remsbit (CT)
311-3816-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX7R9BB562
Beskrivning
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
5600 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX7R9BB562 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)