CC0402KRX7R9BB272
DigiKeys produktnummer
311-1033-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1033-1-ND - Remsbit (CT)
311-1033-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX7R9BB272
Beskrivning
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2700 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX7R9BB272 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)