CC0402KRX7R9BB102
DigiKeys produktnummer
311-1036-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1036-1-ND - Remsbit (CT)
311-1036-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX7R9BB102
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX7R9BB102 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)