CC0402KRX7R7BB473
DigiKeys produktnummer
311-1362-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1362-1-ND - Remsbit (CT)
311-1362-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX7R7BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX7R7BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)