CC0402KRX5R9BB104
DigiKeys produktnummer
311-3342-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3342-1-ND - Remsbit (CT)
311-3342-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX5R9BB104
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX5R9BB104 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)