CC0402KRX5R6BB475
DigiKeys produktnummer
13-CC0402KRX5R6BB475TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402KRX5R6BB475CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402KRX5R6BB475DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX5R6BB475
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX5R6BB475 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)