CC0402KRX5R6BB105
DigiKeys produktnummer
311-1439-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1439-1-ND - Remsbit (CT)
311-1439-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KRX5R6BB105
Beskrivning
CAP CER 1UF 10V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KRX5R6BB105 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)