CC0402KPX7R9BB182
DigiKeys produktnummer
13-CC0402KPX7R9BB182TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402KPX7R9BB182CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402KPX7R9BB182DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KPX7R9BB182
Beskrivning
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
1800 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KPX7R9BB182 Modeller
Kategori
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)