CC0402KPX5R7BB104
DigiKeys produktnummer
13-CC0402KPX5R7BB104TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402KPX5R7BB104CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402KPX5R7BB104DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402KPX5R7BB104
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402KPX5R7BB104 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)