CC0402JRX7R9BB223
DigiKeys produktnummer
13-CC0402JRX7R9BB223TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402JRX7R9BB223CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402JRX7R9BB223DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402JRX7R9BB223
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402JRX7R9BB223 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)