CC0402JRX7R7BB104
DigiKeys produktnummer
311-1676-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1676-1-ND - Remsbit (CT)
311-1676-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402JRX7R7BB104
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402JRX7R7BB104 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)