CC0402JRNPO8BN150 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CC0402JRNPO8BN150 |
Beskrivning | CAP CER 15PF 25V C0G/NPO 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 15 pF ±5% 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CC0402JRNPO8BN150 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |