CC0402JRNPO7BN391
DigiKeys produktnummer
13-CC0402JRNPO7BN391TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402JRNPO7BN391CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402JRNPO7BN391DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402JRNPO7BN391
Beskrivning
CAP CER 390PF 16V C0G/NPO 0402
Detaljerad beskrivning
390 pF ±5% 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402JRNPO7BN391 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)