CC0402JPX7R9BB391 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
390 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0402JPX7R9BB391
DigiKeys produktnummer
13-CC0402JPX7R9BB391TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402JPX7R9BB391
Beskrivning
CAP CER 390PF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CC0402JPX7R9BB391 Modeller
Kategori
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)