CC0402JPNPO9BN150
DigiKeys produktnummer
13-CC0402JPNPO9BN150TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402JPNPO9BN150CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402JPNPO9BN150DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402JPNPO9BN150
Beskrivning
CAP CER 15PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljerad beskrivning
15 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402JPNPO9BN150 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)